Błękitne serduszko

Błękitna Sówka > Błękitne serduszko

Błękitne serduszko

„Jesteście promieniem nadziei, która rozprasza mrok samotności i dodaje odwagi do przezwyciężenia pokusy przemocy i egoizmu”

(Jan Paweł II)

Błękitne serduszko to symbol zaangażowania naszych przedszkolaków i ich Rodzin w działania wolontaryjne na rzecz potrzebujących pomocy ludzi i zwierząt. Poprzez włączanie najmłodszych w akcje pomocowe otwieramy ich serca na potrzeby innych ludzi, uczymy uważności i szacunku wobec przyrody, kształtujemy postawy otwartości, współodczuwania i odwagi w czynieniu dobra. Pokazując dzieciom odmienność, świat wartości oparty na bezinteresowności i szczodrości dajemy im możliwość autentycznego przeżywania radości.

 

W ramach naszych akcji dobroczynności i dzielenia się, zorganizowaliśmy lub braliśmy udział w:

  1. Zbiórce przetworów na kiermasz, w celu zebrania funduszy na leczenie chorych chłopców – Karola i Norberta (zob. historię oraz nasze posty),
  2. Coroczna zbiórka zakrętek na rzecz dzieci chorych i potrzebujących (w roku 2021 celem zbiórki były protezy ortopedyczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dzieci)
  3. Akcja Ogród na pTAK (sadzenie miododajnych roślin w ogrodzie przedszkolnym, montaż budek lęgowych)
  4. Górze Grosza – edycja XX – XXII,
  5. Corocznej akcji dokarmiania ptaków – udział w programie Szkoła na pTAK – wspólnie z Kołem Ornitologów w Pisarzowicach (Zielone S.O.S.),
  6. Zbiórce makulatury na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik (II semestr)
  7. Kiermaszu przetworów zimowych oraz ciast w celu zebrania funduszy na pomoc medyczną uchodźcom przekraczającym granice polsko-białoruską w grudniu 2021 r. (zob. poniższy post)
  8. Gramy dla WOŚP

Zakończenie kiermaszu przetworów zimowych i ciast na rzecz pomocy uchodźcom przekraczającym granice polsko-białoruskie w grudniu 2021r.

IMG_7673 (1)