Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Błękitna Sówka > Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rozpoczęliśmy zapisy na rok szkolny 2024/2025.

Zapraszamy do kontaktu z dyrekcją (p. Ewą Miszczak):
 nr tel.: 669 124 072, e-mail: kontakt@blekitnasowka.pl lub przez FB

Przyjmujemy dzieci od 2,5 lat do 6 lat. W szczególnych sytuacjach przyjmujemy dzieci poniżej 2,5 lat.
Zapisy trwają przez cały rok szkolny, dzieci przyjmowane są w miarę wolnych miejsc w grupach.

W roku 2024-2025 otwieramy nową grupę najmłodszą.

Najważniejsze informacje:
Godziny otwarcia przedszkola: 7.00- 17.00

Cele i zadania opiekuńcze i wychowawczo-edukacyjne realizowane są podczas całego pobytu dziecka w przedszkolu.

Posiadamy duży ogród ze starodrzewem, plac zabaw z urządzeniami dla dzieci młodszych i starszych; teren zielony wokół przedszkola umożliwia realizowanie edukacji i wychowania w codziennym kontakcie z naturą; przedszkole ma dobrą lokalizację: nieopodal Dębowca, w otoczeniu zielonych terenów, w ciągu dnia otoczenie przedszkola jest ciche i spokojne, co pozwala na długie przebywanie dzieci  na świeżym powietrzu, spacerowanie;  ogrodzony plac zabaw jest umiejscowiony za budynkiem przedszkola, co sprzyja bezpieczeństwu dzieci.

W przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego,  w tym roczne przygotowanie przedszkolne  w grupie 6- latków; ponadto realizujemy wiele zadań dodatkowych z naciskiem na wychowanie do wartości, pedagogikę twórczości, edukację matematyczną i przyrodniczą, edukację językową opartą na codziennym kontakcie z wartościową literaturą dziecięcą, umuzykalnianie dzieci, wychowanie przez sztukę, łączenie w pracy tradycji i nowatorstwa, poznawanie świata wielozmysłowo, budzenie ciekawości poznawczej, rozwój ruchowy, uspołecznianie i uszczęśliwianie dzieci, ścisłą współpracę z rodzinami.

Tworzymy zgrany zespół pracowników, troskliwie opiekujących się dziećmi, zaangażowanych w pracę, kreatywnych, pracowitych i otwartych na to co nowe w pedagogice i psychologii. 

Posiadamy ciekawą ofertę zajęć dodatkowych:  j. angielski, rytmika -przy pianinie, zajęcia sportowe z elementami tenisa na hali, zajęcia sportowe w ramach projektu „Drużyna Kangura”, robotyka,  zajęcia „programowania na dywanie”,  logorytmika, sensoplastyka, warsztaty przyrodnicze w terenie, cykliczne audycje muzyczne, warsztaty literackie, plastyczne, teatralne, muzealne, wycieczki tematyczne w ciekawe kulturowo i przyrodniczo miejsca( okoliczne lasy, biblioteka, muzeum, teatr, kino, wystawy, ścieżki przyrodnicze, park, gospodarstwa rolnicze i sadownicze), spotkania z ciekawymi ludźmi
( ornitologami, leśnikami, przyrodnikami, wolontariuszami, historykami, strażakami, ratownikami, rodzicami prezentującymi swoje pasje i hobby itd.).

Posiadamy bogaty zbiór wartościowych książek- nasza Błękitna Biblioteka zawiera mądre i piękne pozycje, nagradzane polskimi i międzynarodowymi nagrodami literackimi; realizujemy różnorodne cele w ramach projektów i programów czytelniczych, współpracujemy z wydawnictwami, pisarzami i ilustratorami; przedszkolaki mają możliwość wypożyczania książek do domu.

W przedszkolu działa klub małego wolontariusza Błękitne Serduszko w ramach którego edukujemy, wychowujemy i organizujemy akcje pomocowe kierowane do potrzebujących pomocy osób i zwierząt.

Zespół specjalistów- terapeutów  wraz z nauczycielami realizuje całościowo plan pracy w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, współpracujemy m.in. z  psychologiem dziecięcym, logopedą, terapeutą SI, hipoterapeutą, fizjoterapeutą; służymy pomocą i wsparciem w trudnych sytuacjach; posiadamy salkę rehabilitacyjną wyposażoną w urządzenia gimnastyczne i terapeutyczne.

Opłaty:
czesne: 885 zł, opłata za rodzeństwo – 735 zł, opłata za dzieci do 2,5 lat- 1285 zł
żywienie: 3 posiłki dziennie( śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek- posiłki przygotowywane są wg zasad zdrowego żywienia dzieci)- aktualna kwota dziennej stawki żywieniowej wynosi 16,50 zł.
II śniadanie w formie zdrowej przekąski ( owoce sezonowe, warzywa, pestki dyni i słonecznika, suszone owoce) -w ramach czesnego.
Woda źródlana Pierrot (w szklanych butelkach), soki z pierwszego tłoczenia z Gospodarstwa Sadowniczego w Mazańcowicach, herbaty ziołowe oraz miód z ekologicznych pasiek- w ramach czesnego.
wyprawka:( opłata jednorazowa w roku szkolnym): 180 zł, opłata za zestaw edukacyjny dla 5 i 6 latków nie jest pokrywana z wyprawki.

Informacje  szczegółowe pod nr tel. 669 12 40 72 lub pod adresem
e-mail: kontakt@blekitnasowka.pl
.

Możesz skorzystać też z naszego formularza kontaktowego, dostępnego na stronie http://blekitnasowka.pl/kontakt/.

Karta zgłoszenia oraz Umowa z rodzicem wraz z podstawowymi dokumentami wewnątrzprzedszkolnymi są dostępne od 26 marca 2024 r. w przedszkolu; jest możliwość przesłania umowy i karty zgłoszenia mailowo.